انجام پروژه برنامه نویسی

 1. خانه
 2. انجام پروژه برنامه نویسی
فریلنسرها

انجام پروژه برنامه نویسی PHP, Python, C++, Java, Sql, C#, Matlab, Oracle, HTML, Swift, …. برنامه نویس موبایل ,یرنامه نویس تحت وب و..

انجام پروژه برنامه نویسی C++‎


C++
 (بخوانید سی‌ پلاس‌ پلاس ‎/ˌsiːˌplʌsˈplʌs/‎) یک زبان برنامه‌نویسی همه‌منظوره، همگردان، سطح میانی، شیءگرا و چندرگه است که از برنامه‌نویسی رویه‌ای، تجرید داده‌ها و برنامه‌نویسی شیءگرا پشتیبانی می‌کند. این زبان دارای قابلیت‌های انواع داده ایستا، نوشتار آزاد، چندمدلی، معمولاً زبان ترجمه‌شده با پشتیبانی از برنامه‌نویسی ساخت‌یافته، برنامه‌نویسی شیءگرا، برنامه‌نویسی جنریک است. از آنجا که در ++C اشیاء را می‌توان ابتدا به ساکن از کلاس‌هایی ایجاد کرد که به هیچگونه سلسله مراتب رده‌ها و وراثت مقید نیستند، لذا سی پلاس پلاس از برنامه‌سازی شیء بنیاد (object-based programming) نیز پشتیبانی می‌کند. سی پلاس پلاس  به همراه جد خود C از پرطرفدارترین زبان‌های برنامه‌نویسی هستند. سی پلاس پلاس یک زبان سطح میانی در نظر گرفته می‌شود؛ این زبان دارای قابلیت‌های زبان‌های برنامه‌نویسی سطح بالا و زبان‌های برنامه‌نویسی سطح پایین به‌صورت هم‌زمان است.

 انجام پروژه برنامه نویسی C++‎
انجام پروژه برنامه نویسی

C++ توسط بی‌یارنه استراس‌تروپ ریاضی‌دان دانمارکی در سال ۱۹۷۹ در آزمایشگاه‌های بل (Bell Labs)، برای بهبود زبان سی و بر مبنای آن ساخته شد و آن را «C با کلاس» (C With Classes) نام‌گذاری نمود. در سال ۱۹۸۳ به سی پلاس پلاس تغییر نام داد. توسعه با اضافه نمودن کلاس‌ها و ویژگی‌های دیگری مانند توابع مجازی، سربارگزاری عملگرها، وراثت چندگانه، قالب توابع، و پردازش استثناء انجام شد. این زبان برنامه‌نویسی در سال ۱۹۹۸ تحت نام ISO/IEC ۱۴۸۸۲:۱۹۹۸ استاندارد شد. نسخهٔ فعلی استاندارد این زبان ISO/IEC ۱۴۸۸۲:۲۰۱۴ است.

ثبت سفارش انجام پروژه برنامه نویسی C++‎

تاریخچهٔ زبان

بی‌یارنه استراس‌تروپ و ناشر کتابش-۲۰۱۰

استراس‌تروپ کار بر روی زبان «C دارای کلاس» را در سال ۱۹۷۹ آغاز کرد. ایدهٔ ساخت این زبان جدید در زمان کار بر روی تز دکترای خود به ذهن استراس‌تروپ خطور نمود. او متوجه شد که سیمولا دارای ویژگی‌هایی مناسب برای ساخت برنامه‌های بسیار بزرگ است اما برای استفادهٔ عملی بسیار کند است اما بی‌سی‌پی‌ال با وجود سرعت بسیار زیاد برای ساخت برنامه‌های بزرگ بسیار سطح پایین است. زمانی که استراس‌تروپ کار خود را در آزمایشگاه‌های بل (Bell Labs) آغاز نمود با مشکل تحلیل هسته یونیکس با توجه به محاسبات توزیع شده روبرو شده بود. با یادآوری تجربیات خود در دوران دکترا، او زبان سی را با استفاده از ویژگی‌های سیمولا گسترش داد. C به این دلیل انتخاب شد که یک زبان عمومی، سریع، قابل حمل، و در سطح گسترده‌ای در حال استفاده بود. علاوه بر C و سیمولا زبان‌های دیگری مانند ALGOL ۶۸، ADACLUML نیز بر ساختار این زبان جدید اثر گذاشت. در ابتدا ویژگی‌های کلاس، کلاس‌های مشتق شده، کنترل نوع قوی، توابع درون‌خطی و آرگومان‌های پیش‌فرض از طریق Cfront به سی اضافه شد. اولین نسخهٔ تجاری در سال ۱۹۸۵ ارائه شد.

در سال ۱۹۸۳ نام زبان از «C با کلاس» به C++ تغییر یافت. ویژگی‌های دیگر شامل توابع مجازی، سربارگزاری عملگر و نام تابع، ارجاعات، ثوابت، کنترل حافظه توسط کاربر به‌صورت آزاد، کنترل نوع بهتر، و توضیحات یک‌خطی به صورت BCPL با استفاده از «//» نیز به آن اضافه شد. در سال ۱۹۸۵ اولین نسخه زبان برنامه‌نویسی C++ انتشار یافت و مرجع مهمی برای این زبان فراهم شد در حالی که هیچ استاندارد رسمی‌ای وجود نداشت. در سال ۱۹۸۹ ویرایش ۲٫۰ از زبان C++ ارائه شد. ویژگی‌های جدیدی مانند ارث‌بری چندگانه، کلاس‌های انتزاعی، اعضای ایستای توابع، اعضای ثابت تابع، و اعضای حفاظت شده به آن اضافه شد. در سال ۱۹۹۰ «راهنمای مرجع C++» منتشر شد. این کار بنیان استانداردهای بعدی شد. آخرین ویژگی‌های اضافه شده شامل موارد زیر بودند: قالب توابع، استثناها، فضاهای نام، تبدیلات جدید، و یک نوع داده منطقی.

در حین تکاملسی کتابخانه استاندارد سی++ نیز به‌وجود آمد. اولین نسخهٔ کتاب استاندارد شامل کتابخانهٔ جریانات I/O بود که جایگزین printf و scanf شد. در ادامه مهم‌ترین ویژگی اضافه شده Standard Template Library بوده‌است.

ثبت سفارش انجام پروژه برنامه نویسی C++‎

خوب و بد برنامه نویسی جاوا ( انجام پروژه برنامه نویسی جاوا )


فناوری‌های زیادی وجود ندارند که بتوانند بیش از 20 سال مرتبط بمانند. اما امسال، جاوا به عنوان پنجمین فناوری محبوب انتخاب شد، که تنها توسط رهبران بی چون و چرای جاوا اسکریپت، HTML، CSS و SQL تحت الشعاع قرار گرفت. در حالی که در فهرست محبوب‌ترین‌ها در همان نظرسنجی StackOverflow، هجدهم است، اما در رتبه‌بندی مخوف‌ترین خود نیز بسیار پایین‌تر است. امروز ما موفقیت‌ها و چالش‌های جاوا را آشکار می‌کنیم – فناوری قدیمی با لوگوی نمادین فنجان قهوه، زبانی نزدیک و عزیز برای بسیاری از برنامه‌نویسان امروزی.
برنامه نویسی جاوا چیست: تاریخچه و تاثیر

جاوا یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است که از پارادایم برنامه نویسی شی گرا و رویکرد Write Once Run Anywhere پیروی می کند. جاوا برای دسکتاپ، وب، موبایل و برنامه های کاربردی استفاده می شود. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن پیدا کنید:

جاوا نه تنها یک زبان بلکه اکوسیستمی از ابزارهاست که تقریباً هر چیزی را که ممکن است برای توسعه جاوا به آن نیاز داشته باشید پوشش می دهد. این شامل:

کیت توسعه جاوا (JDK) - با آن و یک برنامه استاندارد Notebook می توانید کد جاوا را بنویسید و اجرا کنید/کامپایل کنید
Java Runtime Environment (JRE) - ابزار توزیع نرم افزار حاوی یک ماشین مجازی جاوا مستقل، کتابخانه استاندارد جاوا (کتابخانه کلاس جاوا) و یک ابزار پیکربندی
محیط توسعه یکپارچه (IDE) - ابزارهایی که به شما کمک می کنند کد خود را اجرا، ویرایش و کامپایل کنید. IntelliJ IDEA، Eclipse، و NetBeans محبوب ترین آنها هستند

جاوا را به هر کجا که نگاه کنید پیدا می شود. این یک زبان اصلی برای توسعه اندروید است. شما آن را در برنامه های کاربردی وب، وب سایت های دولتی و فناوری های داده های بزرگ مانند Hadoop و Apache Storm خواهید یافت. و همچنین یک انتخاب کلاسیک برای پروژه های علمی، به ویژه پردازش زبان طبیعی است. جاوا حتی در روزهای قبل از گوشی‌های هوشمند بر موبایل تسلط داشت – اولین بازی‌های موبایل در اوایل دهه 2000 بیشتر در جاوا ساخته می‌شدند. بنابراین، منصفانه است که بگوییم جاوا، به لطف تاریخ طولانی خود، جایگاه خود را در تالار مشاهیر برنامه نویسی به دست آورده است. شاخص TIOBE، یکی از معتبرترین رتبه بندی های برنامه نویسی در جهان، از نتایج موتورهای جستجو برای محاسبه استفاده می کند. با وجود محبوبیت فزاینده Go و Python، جاوا بیش از یک دهه در صدر فهرست باقی مانده است.
داده های شاخص TIOBE تا اوت 2018

همه چیز در اوایل دهه 1990 شروع شد، زمانی که تیم Sun Microsystems شروع به توسعه نسخه بهتری از C++ کرد – به راحتی قابل حمل، تازه کار، و با مدیریت خودکار حافظه فعال. این تحقیق منجر به ایجاد یک زبان کاملاً جدید شد و این نام از بین ده‌ها زبان دیگر که در اتاق جلسه فریاد زدند انتخاب شد. امروزه لوگوی یک فنجان قهوه بخارپز، نماد برنامه نویسی بی صدا و قابل تشخیص جهانی است. و دیگر مشخص نیست چه چیزی اول شد – وسواس برنامه نویسان به کافئین یا ارتباط با جاوا، مترادف با قهوه.
تکامل لوگوهای جاوا

اینها تنها بخشی از تغییراتی است که جاوا به دنیای برنامه نویسی ارائه کرده است:

انعطاف پذیری. جاوا ثابت کرد که کد رویه‌ای، تخصیص دستی و وابسته به پلتفرم C، همه چیز و همه چیز نیست. به لطف جاوا، افراد بیشتری شروع به استفاده از برنامه نویسی شی گرا کردند که امروزه رایج است.

اپلت ها در سال‌های قبل از جاوا اسکریپت، جاوا اپلت‌ها را معرفی کرد، برنامه‌های وب کوچکی که عناصر تعاملی را فراهم می‌کردند، به ویژه برای تجسم و آموزش مفید بودند. اگرچه آنها هرگز برای چیزی بیشتر از انیمیشن های ساده استفاده نشدند، اما این چیزی است که توجه بسیاری از برنامه نویسان را به خود جلب کرد و راه را برای توسعه HTML5، Flash و البته جاوا اسکریپت هموار کرد.

توسعه آزمایش محور با جاوا، TDD دیگر یک تمرین آزمایشی نبود، بلکه روشی استاندارد برای توسعه نرم افزار بود. معرفی JUnit در سال 2000 یکی از بزرگترین کمک های جاوا در نظر گرفته می شود.
مزایای برنامه نویسی در جاوا

اگرچه جاوا دیگر تنها زبان رسمی پشتیبانی شده برای توسعه اندروید نیست و البته تنها گزینه برای برنامه نویسی تحت وب نیست، جاوا همگام با گزینه های جایگزین است. و از آنجایی که این نه تنها به دلیل سن قابل احترام آن است، بیایید بررسی کنیم که جاوا چه مزایایی دارد.
⊕ برنامه نویسی شی گرا

جاوا برنامه نویسی شی گرا (OOP) را در بر می گیرد – یک مفهوم کدگذاری که در آن نه تنها نوع داده و ساختار آن را تعریف می کنید، بلکه مجموعه ای از توابع اعمال شده برای آن را نیز تعریف می کنید. به این ترتیب، ساختار داده شما به یک شی تبدیل می شود که اکنون می تواند برای ایجاد روابط بین اشیاء مختلف دستکاری شود.

برخلاف رویکرد دیگر – برنامه‌نویسی رویه‌ای – که در آن باید دنباله‌ای از دستورالعمل‌ها را با استفاده از متغیرها و توابع دنبال کنید، OOP به شما امکان می‌دهد این متغیرها و توابع را بر اساس زمینه گروه‌بندی کنید، بنابراین آنها را برچسب‌گذاری کنید و به توابع در زمینه هر شی خاص اشاره کنید.
مقایسه برنامه نویسی رویه ای و برنامه نویسی شی گرا

چرا OOP یک مزیت است؟

شما به راحتی می توانید از اشیاء در برنامه های دیگر استفاده مجدد کنید
با پنهان کردن اشیا برخی از اطلاعاتی که نباید به راحتی به آنها دسترسی داشت، از خطاها جلوگیری می کند
این برنامه ها را سازمانی تر می کند

برنامه ریزی شده و از قبل، حتی بزرگترها
تعمیر و نگهداری ساده و نوسازی کدهای قدیمی را ارائه می دهد

فریلنس پروژه سایت برنامه نویسی

 • برنامه نویسی موبایل
 • برنامه نویسی سایت
 • برنامه نویس حرفه ای
 • برنامه نویس وب
 • بهترین شرکت های برنامه نویسی
 • برنامه نویس تحت وب
 • بهترین سایت برنامه نویسی
 • برنامه نویس موبایل


⊕ زبان سطح بالا با نحو ساده و منحنی یادگیری ملایم

فریلنس پروژه سایت برنامه نویسی , انجام پروژه برنامه نویسی PHP, Python, C++, Java, Sql, C#, Matlab, Oracle, HTML, Swift, ….

جاوا یک زبان سطح بالا است، به این معنی که بسیار شبیه زبان انسان است. برخلاف زبان‌های سطح پایین که شبیه کد ماشین هستند، زبان‌های سطح بالا باید با استفاده از کامپایلر یا مفسر تبدیل شوند. این امر توسعه را ساده می کند و نوشتن، خواندن و نگهداری زبان را آسان تر می کند.


نوشتن Hello World در جاوا
منبع: چیت برنامه نویسی جاوا

جاوا سینتکس خود (مجموعه قوانین و ساختار مورد استفاده توسط برنامه نویسان) را از C++ گرفته است، به همین دلیل است که متوجه خواهید شد که شباهت زیادی به کد C دارد. با این حال، بسیار ساده‌تر است و به مبتدیان این امکان را می‌دهد که سریع‌تر فناوری را بیاموزند و برای دستیابی به نتایج خاص کدنویسی کنند.

جاوا ممکن است به اندازه پایتون برای مبتدیان نباشد، اما هر توسعه‌دهنده‌ای با درک اولیه از چارچوب‌ها، بسته‌ها، کلاس‌ها و اشیاء می‌تواند خیلی زود آن را درک کند. سرراست، به شدت تایپ شده و انتظارات بسیار سختگیرانه ای دارد که به زودی به هدایت تفکر شما در جهت درست کمک می کند. علاوه بر این، هزاران دوره آموزشی و دوره های آنلاین رایگان، یک تازه کار را درمانده نمی کند.


⊕ استاندارد برای محاسبات سازمانی

برنامه های کاربردی سازمانی بزرگترین دارایی جاوا هستند. در دهه 90 زمانی که سازمان‌ها شروع به جستجوی ابزارهای برنامه‌نویسی قوی کردند که C نبودند، شروع شد. جاوا از مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها – بلوک‌های سازنده هر سیستم سازمانی – پشتیبانی می‌کند که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند هر عملکردی را که ممکن است یک شرکت به آن نیاز داشته باشد ایجاد کنند. استخر وسیع استعداد نیز کمک می کند – جاوا زبانی است که برای معرفی برنامه نویسی کامپیوتر در اکثر مدارس و دانشگاه ها استفاده می شود. علاوه بر این، قابلیت های یکپارچه سازی آن قابل توجه است زیرا اکثر ارائه دهندگان هاست جاوا را پشتیبانی می کنند. آخرین اما نه کم‌اهمیت، نگهداری جاوا نسبتاً ارزان است زیرا مجبور نیستید به زیرساخت سخت‌افزاری خاصی وابسته باشید و می‌توانید سرورهای خود را بر روی هر نوع ماشینی که ممکن است دارید اجرا کنید.


⊕ کمبود خطرات امنیتی

ممکن است با این تصور مواجه شوید که جاوا یک زبان امن است، اما این کاملاً درست نیست. خود زبان از شما در برابر آسیب پذیری ها محافظت نمی کند، اما برخی از ویژگی های آن می تواند شما را از نقص های امنیتی رایج نجات دهد. اول، در مقایسه با C، جاوا نشانگر ندارد. اشاره گر شی ای است که آدرس حافظه مقدار دیگری را ذخیره می کند که می تواند باعث دسترسی غیرمجاز به حافظه شود. دوم، دارای یک مدیریت امنیتی است، یک سیاست امنیتی ایجاد شده برای هر برنامه که در آن می توانید قوانین دسترسی را مشخص کنید. این به شما امکان می دهد برنامه های جاوا را در یک “جعبه ماسه ای” اجرا کنید و خطرات آسیب را از بین ببرید.


⊕ مستقل بودن پلتفرم (یک بار در هر کجا اجرا شود بنویسید)

Write Once Run Anywhere (WORA) یک عبارت محبوب برنامه نویسی است که توسط Sun Microsystems برای توصیف قابلیت های چند پلتفرمی جاوا معرفی شده است. این بدان معناست که می‌توانید یک برنامه جاوا، مثلاً در ویندوز ایجاد کنید، آن را در بایت کد کامپایل کنید، و برنامه را روی هر پلتفرم دیگری که از ماشین مجازی جاوا (JVM) پشتیبانی می‌کند، اجرا کنید. در این مورد، یک JVM به عنوان یک سطح انتزاعی بین کد و سخت افزار عمل می کند.
نحوه عملکرد رویکرد WORA در جاوا

فریلنس پروژه سایت برنامه نویسی انجام پروژه برنامه نویسی PHP, Python, C++, Java, Sql, C#, Matlab, Oracle, HTML, Swift, ….

تمام سیستم عامل های اصلی از جمله ویندوز، مک او اس و لینوکس از JVM پشتیبانی می کنند. و مگر اینکه برنامه‌ای بنویسید که بیشتر به ویژگی‌ها و رابط کاربری خاص پلتفرم متکی است، می‌توانید – شاید نه همه – اما یک تکه بزرگ بایت کد را به اشتراک بگذارید.


⊕ زبان توزیع شده برای همکاری آسان از راه دور

جاوا به عنوان یک زبان توزیع شده طراحی شده است به این معنی که مکانیسم یکپارچه ای برای به اشتراک گذاری داده ها و برنامه ها در بین چندین رایانه برای بهبود عملکرد و کارایی دارد.
محاسبات توزیع شده در مقابل محاسبات موازی

برخلاف زبان های دیگر که باید از API های خارجی برای توزیع استفاده کنید، جاوا این فناوری را در هسته خود ارائه می دهد. متدولوژی خاص جاوا برای محاسبات توزیع شده، فراخوانی روش از راه دور (RMI) نامیده می شود. استفاده از RMI به شما امکان می دهد تمام مزایای جاوا مانند امنیت، استقلال پلت فرم و برنامه نویسی شی گرا را به محاسبات توزیع شده بیاورید. جدای از آن، از برنامه نویسی سوکت و روش توزیع CORBA برای به اشتراک گذاری اشیاء بین برنامه های نوشته شده به زبان های مختلف نیز پشتیبانی می کند.


⊕ مدیریت خودکار حافظه

توسعه دهندگان جاوا به لطف مدیریت خودکار حافظه (AMM) که در زبان برنامه نویسی Swift نیز استفاده می شود و جمع آوری زباله، برنامه ای که به طور خودکار تخصیص و تخصیص حافظه را مدیریت می کند، نگران نوشتن دستی کد برای کارهای مدیریت حافظه نباشند. دقیقا این چه معنایی دارد؟

اثربخشی یک برنامه مستقیماً با حافظه مرتبط است – و حافظه محدود است. با استفاده از زبان‌هایی با مدیریت دستی، توسعه‌دهندگان خطر تخصیص حافظه را فراموش می‌کنند که منجر به افزایش ردپای حافظه و تاخیر می‌شود. یک جمع کننده زباله می تواند اشیایی را که دیگر توسط برنامه شما ارجاع داده نمی شود، پیدا کرده و آنها را حذف کند. علیرغم این واقعیت که بر روی CPU برنامه شما تأثیر می گذارد، می توانید با بهینه سازی و تنظیم هوشمند آن را کاهش دهید یا از آن جلوگیری کنید.


⊕ Multithreading

در برنامه نویسی، نخ کوچکترین واحد پردازش است. برای به حداکثر رساندن آن

فریلنس پروژه سایت برنامه نویسی انجام پروژه برنامه نویسی PHP, Python, C++, Java, Sql, C#, Matlab, Oracle, HTML, Swift, ….

با استفاده از زمان CPU، جاوا به شما این امکان را می دهد که این رشته ها را به طور همزمان اجرا کنید – در فرآیندی به نام multithreading.

Thread ها یک منطقه حافظه مشترک دارند، بنابراین جابجایی بین آنها زمان کمی می برد. آنها همچنین مستقل هستند، بنابراین اگر یک رشته با استثنا روبرو شود، روی رشته های دیگر تأثیر نمی گذارد. این به ویژه برای برنامه های بازی و انیمیشن بسیار مفید است.
مثال چند رشته ای


⊕ ثبات و اجتماع عظیم

جاوا به لطف جامعه، پشتیبانی Oracle و انبوه برنامه‌ها و زبان‌هایی که همچنان در JVM اجرا می‌شوند، به دوران قابل احترامی دوام آورده است. علاوه بر این، نسخه های جدید جاوا به طور منظم با ویژگی های جدید و جالب منتشر می شود.

جامعه توسعه دهندگان جاوا نیز بی بدیل است. حدود 45 درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی StackOverflow 2018 از جاوا استفاده می کنند. این یک اکوسیستم بسیار بزرگ از کتابخانه ها و چارچوب های آزمایش شده برای هر موردی دارد. جاوا به احتمال زیاد یکی از اولین زبان‌هایی است که توسعه‌دهندگان تازه‌کار در مطالعات خود با آن‌ها مواجه می‌شوند، زیرا بیش از 1000 دوره مرتبط با جاوا در Udemy و بیش از 300 دوره در Coursera وجود دارد.
معایب برنامه نویسی در جاوا

در اینجا نکات منفی وجود دارد که می خواهید قبل از نوشتن پروژه بعدی خود در جاوا بدانید.


Θ مجوز تجاری را پرداخت کرد

اوراکل اخیراً اعلام کرد که از سال 2019 شروع به شارژ نسخه استاندارد جاوا 8 برای استفاده تجاری، تجاری یا تولیدی خواهد کرد. برای دریافت همه به‌روزرسانی‌های جدید و رفع اشکال‌ها، باید بر اساس تعداد کاربران یا هر پردازنده هزینه پرداخت کنید.

امروزه، نسخه فعلی جاوا رایگان است و برای توزیع مجدد برای محاسبات عمومی در دسترس است. برای آماده شدن برای تغییر، هر شرکتی باید میزان استفاده از جاوا را ارزیابی کند و در صورتی که ارتقای قیمت بسیار دردناک باشد، به دنبال فناوری جایگزین باشد.


Θ عملکرد ضعیف

هر زبان سطح بالا به دلیل سطح کامپایل و انتزاع یک ماشین مجازی باید با عملکرد ضعیف مقابله کند. با این حال، این تنها دلیل سرعت اغلب مورد انتقاد جاوا نیست. جمع‌آوری زباله را در نظر بگیرید، یک ویژگی مفید که متأسفانه اگر بیش از 20 درصد از زمان CPU را بگیرد، می‌تواند منجر به مشکلات عملکرد قابل توجهی شود. پیکربندی نامناسب حافظه پنهان همچنین می تواند باعث استفاده بیش از حد از حافظه و جمع آوری زباله شود. همچنین بن بست های رشته ای وجود دارد که زمانی اتفاق می افتد که چندین رشته در حال تلاش برای دسترسی به یک منبع هستند و – کابوس هر توسعه دهنده جاوا – خطاهای خارج از حافظه. اگرچه با برنامه ریزی ماهرانه می توان از هر یک از این مشکلات جلوگیری کرد، اما با هم جمع می شوند و می توانند حجم های مختلفی از آسیب را به همراه داشته باشند.

فریلنس پروژه سایت برنامه نویسی

 • برنامه نویسی موبایل
 • برنامه نویسی سایت
 • برنامه نویس حرفه ای
 • برنامه نویس وب
 • بهترین شرکت های برنامه نویسی
 • برنامه نویس تحت وب
 • بهترین سایت برنامه نویسی
 • برنامه نویس موبایل


Θ دور از ظاهر و احساس بومی روی دسکتاپ

برای ایجاد رابط کاربری گرافیکی یک برنامه (GUI)، توسعه دهندگان از ابزارهای مختلف زبان استفاده می کنند. بنابراین، برای برنامه‌های اندروید، Android Studio وجود دارد که به ایجاد برنامه‌هایی کمک می‌کند که ظاهر و احساس بومی داشته باشند. با این حال، وقتی صحبت از رابط کاربری دسکتاپ به میان می آید، جاوا به طور قابل توجهی کمبود دارد.

چند سازنده رابط کاربری گرافیکی وجود دارد که برنامه نویسان جاوا می توانند یکی از آنها را انتخاب کنند: Swing، SWT، JavaFX، JSF محبوب ترین. Swing قدیمی، اما قابل اعتماد، چند پلتفرمی است و در حال حاضر در IDE های جاوای مختلف از جمله Eclipse و NetBeans یکپارچه شده است. اما اگر از الگوها استفاده نکنید، متوجه ناسازگاری رابط خواهید شد. SWT از مؤلفه های بومی استفاده می کند اما برای رابط کاربری پیچیده مناسب نیست. JavaFX تمیز و مدرن است، اما خیلی بالغ نیست. به طور کلی، انتخاب مناسب برای ساختمان رابط کاربری گرافیکی خود در جاوا به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.


Θ کد مفصل و پیچیده

وقتی کد پرمخاطب است، به این معنی است که از کلمات زیادی استفاده می کند. در حالی که ممکن است زمانی که سعی می کنید زبان را بفهمید، مزیتی به نظر می رسد، جملات طولانی و بیش از حد پیچیده باعث می شود کد خوانا و قابل اسکن کمتر شود. با تلاش برای تقلید از زبان انگلیسی، بسیاری از زبان های سطح بالا تمایل زیادی به ایجاد سر و صدای زیادی دارند. جاوا، که برای کاهش لحن غیرقابل دسترس C++ ایجاد شده است، برنامه نویسان را مجبور می کند تا دقیقاً منظورشان را تایپ کنند که این زبان را برای افراد غیر متخصص شفاف تر می کند، اما متاسفانه – فشرده تر.

اگر جاوا را با رقیبش پایتون مقایسه کنیم، می توانیم ببینیم که کد پایتون چقدر واضح ظاهر می شود: به نقطه ویرگول نیاز ندارد. از “and” “or” و “not” به عنوان عملگر به جای “&&”، “||” و “!” جاوا استفاده می کند. و به طور کلی زنگ و سوت کمتری مانند پرانتز یا بریس مجعد دارد.
کد جاوا در مقابل پایتون
منبع: reddit.com/r/ProgrammerHumor


در پایان: جاوا کجا استفاده می شود؟

اکثر سازمان ها به یک روش از جاوا استفاده می کنند. طیف گسترده ای از موارد استفاده، این برنامه ها را تقریبا نامرئی می کند، به همین دلیل است که اغلب این سوال مطرح می شود که “کجا از جاوا استفاده کنیم”. برای تکمیل نمای کلی خود، بیایید ببینیم کدام دامنه ها را می توان تحت پوشش جاوا قرار داد:

برنامه های اندروید علیرغم رشد تهاجمی کاتلین، جاوا هنوز هم زبان عملی برای برنامه های اندروید است که به طور خودکار مجموعه بزرگی از توسعه دهندگان جاوا را به برنامه نویسان اندروید تبدیل می کند. در حالی که اندروید به جای JDK از Android SDK استفاده می کند، کد همچنان به زبان جاوا نوشته می شود.

محصولات نرم افزاری به غیر از Hadoop و Apache Storm که قبلا ذکر شد، جاوا برای ایجاد Eclipse، OpenOffice، Gmail، Atlassian و موارد دیگر استفاده شد.

برنامه های مالی به عنوان یکی از مورد نیازترین مهارت های زبانی در صنعت مالی، جاوا هم در سمت سرور و هم در سمت مشتری برای ایجاد قابل اعتماد و سریع استفاده می شود.

فریلنس پروژه سایت برنامه نویسی انجام پروژه برنامه نویسی PHP, Python, C++, Java, Sql, C#, Matlab, Oracle, HTML, Swift, ….

و وب سایت های ساده همچنین یک زبان ترجیحی برای شبیه سازی داده ها و مدل سازی است.

سیستم های نقطه فروش بسیاری از کسب‌وکارها از جاوا برای ایجاد سیستم‌های PoS استفاده می‌کنند، زیرا معمولاً به استقلال از پلتفرم و استخر وسیع استعداد نیاز دارند.

برنامه های کاربردی تجارت Murex، یک برنامه مدیریت بانک محبوب برای اتصال جلو و عقب به زبان جاوا نوشته شده است.

برنامه های کلان داده Hadoop به زبان جاوا نوشته شده است. اسکالا، کافکا و اسپارک از JVM استفاده می کنند. همچنین، جاوا به شما امکان دسترسی به هزاران کتابخانه آزمایش شده، دیباگرها و ابزارهای نظارتی را می دهد.

این پست بخشی از مجموعه “خوب و بد” ما است. برای اطلاعات بیشتر در مورد مزایا و معایب محبوب ترین فناوری ها، مقالات دیگر این مجموعه را ببینید:

خوبی ها و بدی های توسعه موبایل Xamarin

خوب و بد توسعه کامل پشته جاوا اسکریپت

خوب و بد توسعه اپلیکیشن وب Node.js

خوبی ها و بدی های ReactJS و React Native

خوب و بد زبان برنامه نویسی Swift

خوبی ها و بدی های برنامه نویسی فریم ورک دات نت

ابزار اتوماسیون تست سلنیوم خوب و بد

خوب و بد برنامه نویسی زاویه ای

فریلنس پروژه سایت برنامه نویسی

 • برنامه نویسی موبایل
 • برنامه نویسی سایت
 • برنامه نویس حرفه ای
 • برنامه نویس وب
 • بهترین شرکت های برنامه نویسی
 • برنامه نویس تحت وب
 • بهترین سایت برنامه نویسی
 • برنامه نویس موبایل