طراحی سایت

تعریف , مزایا و معایب PHP , ASP.NET | طراحی پورتال در فریلنس پروژه

طراحی پورتال در فریلنس پروژه
مزایا و معایب PHP | زبان PHP چیست؟ محاسن و معایب PHP

مزایا و معایب PHP: قبل از اینکه در مورد مزایا و معایب PHP صحبت کنیم، مهم است که معنای PHP را بدانیم. شکل کوتاه، PHP، مخفف Hypertext Preprocessor است و یک زبان برنامه نویسی جانبی یک سرور را نشان می دهد. این نشان می دهد که برنامه هایی که دارای این زبان برنامه نویسی هستند بر روی سرورهای وب اجرا می شوند و به مرورگرهای آنلاین وابسته نیستند. زبان PHP مشابه زبان C است و راسموس لردورف آن را در سال 1995 ایجاد کرد.

سفارش طراحی سایت در فریلنس پروژه

PHP چیست؟ مزایا و معایب PHP 2021
امروزه مردم به طور گسترده از زبان PHP برای ایجاد و توسعه برنامه های کاربردی وب استفاده می کنند. در حال حاضر به یکی از زبان های اصلی برای توسعه دهندگان در هنگام ایجاد یک برنامه جدید تبدیل شده است. سایت های پیشرو مانند فیس بوک دانشگاه هاروارد هر دو از زبان PHP استفاده می کنند و آن را محبوب تر و معتبرتر کرده اند. استفاده از آن در طول سال ها به شدت تکامل یافته است و اکنون مردم از آن به عنوان یک ابزار برنامه نویسی ساده برای توسعه سرورهای وب استفاده می کنند. دارای محاسن یا مزایا و چند معایب است. اجازه دهید به طور سیستماتیک به آنها نگاه کنیم.

مزایای PHP ومعایب PHP


جدول مقایسه مزایا و معایب PHP


سوالات متداول در مورد مزایا و معایب PHP برای دانش آموزان


مزایای PHP


برخی از مهمترین مزایای PHP موارد زیر است. اجازه دهید آنها را مرور کنیم.

منبع باز و بدون هزینه: یکی از حیاتی ترین مزایای PHP این است که برای همه قابل دسترسی است. مردم می توانند آن را از یک منبع باز دانلود کرده و به صورت رایگان دریافت کنند. می توانید آن را در هر جایی دانلود کنید و به راحتی از آن برای توسعه برنامه های کاربردی وب استفاده کنید.
استقلال پلتفرم: عامل مهم دیگر این است که از آنجایی که برنامه های مبتنی بر PHP می توانند بر روی هر سیستم عاملی مانند یونیکس، ویندوز، لینوکس و غیره اجرا شوند، مردم می توانند بدون نگرانی در مورد پلتفرمی که می توانند از آن استفاده کنند، از آن استفاده کنند.

php طراحی پورتالبارگذاری آسان: می توان برنامه های مبتنی بر PHP را به راحتی بارگیری کرد و آنها را به پایگاه داده متصل کرد. مردم عمدتاً از آن استفاده می کنند زیرا سرعت بارگیری آن بسیار سریع است، حتی اگر از طریق اتصال اینترنت و سرعت پایین نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی باشد.
کاربر پسند: منحنی یادگیری کمتری دارد و می توان آن را به سرعت یاد گرفت. استفاده از این زبان ساده است، و اگر کسی در مورد برنامه نویسی C اطلاعات داشته باشد، می تواند به سرعت به زبان PHP برای توسعه برنامه دسترسی پیدا کند.
Stable: بر خلاف سایر زبان های اسکریپت نویسی، PHP در طول سال ها بسیار پایدار است و می تواند با کمک و پشتیبانی مداوم یکی را ارائه دهد. آنها می توانند از نسخه های مختلف نیز کمک بگیرند.

سفارش سایت در فریلنس پروژه بهترین مجموعه ساخت سایت سفارش طراحی سایت با وردپرس , طراحی و ساخت انواع سایت ها پزشکی,شرکتی,وکالت طراحی سایت های فروشگاهی,شخصی,صنعتیبدون نیاز به کد طولانی: همانطور که قبلا ذکر کردیم، این زبان ساده ای است که افراد می توانند برای اهداف مختلف از آن استفاده کنند. آنقدر کیفیت دارد که می توان بدون نیاز به نوشتن کدهای طولانی و ساختارهای پیچیده برای هر رویداد برنامه وب از آن استفاده کرد.
انعطاف پذیر: بسیار انعطاف پذیر است و افراد می توانند به راحتی از آن برای ترکیب عملکرد آن با زبان های برنامه نویسی مختلف استفاده کنند. آنها می توانند از بسته های نرم افزاری به عنوان موثرترین فناوری برای هر ویژگی استفاده کنند.
افزایش فرصت شغلی: از آنجایی که PHP بسیار محبوب است، بسیاری از توسعه دهندگان و جوامع در حال توسعه تکامل یافته اند که دانش این زبان را دارند. افرادی که زبان ساده را می دانند می توانند نامزدهای بالقوه شغل شوند.
اتصال به پایگاه داده: دارای یک اتصال پایگاه داده داخلی است که به اتصال پایگاه داده ها و کاهش مشکل و زمان توسعه برنامه های کاربردی وب یا سایت های مبتنی بر محتوا به طور کلی کمک می کند.
پشتیبانی از کتابخانه: PHP دارای پشتیبانی کتابخانه ای قوی است که با استفاده از آن می توان از ماژول های تابع مختلف برای نمایش داده ها استفاده کرد.

معایب PHP

اگرچه PHP یک زبان برنامه نویسی فوق العاده است، اما برخی از معایب آن وجود دارد. اجازه دهید از نظر استراتژیک به آنها نگاه کنیم.

مسائل امنیتی: از آنجایی که PHP منبع باز است، امن نیست. فایل متنی ASCII به راحتی در دسترس است و هر کسی می تواند آن را جستجو کند.
برای توسعه برنامه های تحت وب غول پیکر مناسب نیست: اگر کسی بخواهد یک برنامه وب غول پیکر مبتنی بر محتوا توسعه دهد، انجام آن با کمک PHP امکان پذیر نیست. آنها باید از زبان های برنامه نویسی دیگر استفاده کنند.
ضعیف: PHP ضعیف است و گاهی اوقات می تواند باعث خطا شود. می تواند باعث شود داده ها و دانش نادرست در دسترس کاربران قرار گیرد.
یادگیری اضافی: برای استفاده از عملکردهای داخلی PHP باید در مورد چارچوب PHP بدانید. اگر کسی از آن اطلاعی نداشته باشد، مجبور می شود کدهای اضافی بنویسد.
اجازه تغییر یا اصلاح را نمی دهد: تغییر یا تغییر رفتار اصلی برنامه های آنلاین امکان پذیر نیست زیرا PHP اجازه نمی دهد.
فریمورک ضعیف: چارچوب‌های PHP در مقایسه با سایر زبان‌ها از نظر رفتار معادل نیستند. از این رو، عملکرد و ویژگی های آن می تواند آسیب ببیند.
عملکرد ضعیف: PHP نمی تواند استفاده از بسیاری از ویژگی ها را در یک زمان پشتیبانی کند. استفاده از ویژگی های بیشتر از چارچوب یا ابزارهای PHP می تواند منجر به عملکرد ضعیف در هنگام توسعه برنامه های آنلاین شود.

سفارش طراحی سایت با وردپرس , طراحی و ساخت انواع سایت ها پزشکی,شرکتی,وکالت طراحی سایت های فروشگاهی,شخصی,صنعتی

وجود زبان‌های برنامه‌نویسی ساده‌تر: اگرچه PHP یک زبان برنامه‌نویسی قدرتمند است، اما تعداد زیادی زبان دیگر وجود دارد که توسط یک جامعه بزرگ و مستندات مرجع پشتیبانی می‌شوند که مدیریت آن‌ها برای برنامه‌های کاربردی وب آسان‌تر است.
رسیدگی به خطاها: بسیاری دیده اند که ویژگی های PHP به دلیل نبود ابزارهای اشکال زدایی و هشدارهای خطا مستعد رسیدگی به خطاها هستند.

تجزیه و تحلیل موضوعات بیشتر از طریق یادگیری مزایا و معایب آنها یک راه عالی برای به دست آوردن دانش است. از این رو، دانستن موضوعات بیشتر از این قبیل به کسب آگاهی عمومی برای آزمون های رقابتی بین المللی در زمان کمتری کمک می کند.

سوالات متداول در مورد مزایا و معایب PHP برای دانش جویانسوال 1.
یک شخص در کجا می تواند از زبان PHP استفاده کند؟

پاسخ:
مردم در سراسر جهان از PHP برای توسعه وب و سایر برنامه ها استفاده می کنند و فناوری هایی که برنامه های PHP پشتیبانی می کنند به شرح زیر است.

سیستم مدیریت محتوا
توسعه وب سایت ها و اپلیکیشن ها
وب سایت ها و اپلیکیشن های تجارت الکترونیک
تجزیه و تحلیل داده ها و بازنمایی
پردازش تصویر
برنامه های کاربردی مبتنی بر طراحی رابط گرافیکی
توسعه ویژگی های فلش
سوال 2.
چرا PHP اینقدر محبوب است؟

پاسخ:
بسیاری از انجمن‌های بزرگ مانند وردپرس و فیس‌بوک از آن استفاده می‌کنند و باعث ایجاد جوامع متعددی از توسعه‌دهندگان شده است. افرادی که در استفاده از PHP متخصص هستند، تقاضای زیادی برای شغل دارند. علاوه بر این، تعداد زیادی کتابچه راهنما، آموزش و غیره وجود دارد که می توانید از آنها برای یادگیری نحوه استفاده از آن استفاده کنید.

سوال 3.
آیا PHP یک کتابخانه اختصاصی برای نیازهای یادگیری دارد؟

پاسخ:
امروزه افراد بیشتری از ماشین ها برای یادگیری استفاده می کنند. اگرچه PHP مجموعه‌ای از کتابخانه‌ها دارد، پایتون مجموعه‌ای بهتر و رقیب دارد که می‌توان از آن برای توسعه برنامه‌ها استفاده کرد. علاوه بر این، پایتون جایگزین های موثری برای برخی از عملکردها دارد که آن را قابل درک تر می کند.


سفارش طراحی سایت

در فریلنس پروژه بهترین مجموعه ساخت سایت

سفارش پروژه

ASP.NET چیست؟

ASP.NET مخفف Active Server Pages.NET است و توسط مایکروسافت توسعه یافته است. ASP.NET برای ایجاد صفحات وب و فناوری های وب استفاده می شود و بخشی جدایی ناپذیر از چشم انداز چارچوب دات نت مایکروسافت است. به عنوان عضوی از چارچوب دات نت، ASP.NET ابزار بسیار ارزشمندی برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان است زیرا به آنها اجازه می دهد تا وب سایت ها و برنامه های وب پویا و غنی را با استفاده از زبان های کامپایل شده مانند VB و C# بسازند.

سفارش سایت در فریلنس پروژه بهترین مجموعه ساخت سایت

ASP.NET به زبان های اسکریپت محدود نمی شود، بلکه به شما امکان می دهد از زبان های دات نت مانند C#، J#، VB و غیره استفاده کنید. به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با استفاده از ویژوال استودیو، ابزار توسعه ارائه شده توسط مایکروسافت، برنامه های بسیار جذابی بسازند. . ASP.NET یک فناوری صرفا سمت سرور است. این برنامه بر روی یک زمان اجرا زبان رایج ساخته شده است که می تواند در هر سرور ویندوزی برای میزبانی وب سایت ها و فناوری های قدرتمند ASP.NET استفاده شود.

در روزهای اولیه وب یعنی قبل از انتشار خدمات اطلاعات اینترنتی (IIS) در سال 1997، محتویات صفحات وب تا حد زیادی ثابت بود. این صفحات وب نیاز به اصلاح دائمی و دستی داشتند. نیاز فوری به ایجاد وب سایت هایی وجود داشت که پویا بوده و به طور خودکار به روز شوند.

صفحات سرور فعال مایکروسافت (ASP) برای رفع این نیاز به بازار آورده شد. ASP در سمت سرور اجرا می شود و خروجی آن به مرورگر وب کاربر ارسال می شود، بنابراین به سرور اجازه می دهد صفحات وب پویا را بر اساس اقدامات کاربر ایجاد کند.


سفارش سایت

در فریلنس پروژه بهترین مجموعه ساخت سایت

سفارش پروژه

این فناوری های سمت سرور کمک های مهمی در توسعه وب هستند. Amazon.com، eBay.com، و بسیاری از وب سایت های محبوب دیگر از ASP.NET به عنوان چارچوب برای سایت خود استفاده می کنند. بدون ASP.NET امکان پذیر نیست.

12 مزیت مهم ASP.NET نسبت به سایر مدل های توسعه وب ارائه می دهد:

 1. ASP.NET مقدار کد مورد نیاز برای ساخت برنامه های بزرگ را به شدت کاهش می دهد.
 2. با احراز هویت داخلی ویندوز و پیکربندی هر برنامه، برنامه های شما ایمن و ایمن هستند.
 3. با بهره‌گیری از خدمات اتصال اولیه، کامپایل به موقع، بهینه‌سازی بومی و ذخیره‌سازی پنهان، عملکرد بهتری را ارائه می‌کند.
 4. چارچوب ASP.NET با جعبه ابزار و طراح غنی در محیط توسعه یکپارچه ویژوال استودیو تکمیل می شود. ویرایش WYSIWYG، کشیدن و رها کردن کنترل های سرور و استقرار خودکار تنها تعدادی از ویژگی های این ابزار قدرتمند هستند.
 5. سادگی را فراهم می کند زیرا ASP.NET انجام وظایف رایج را آسان می کند، از ارسال فرم ساده و تأیید اعتبار مشتری گرفته تا استقرار و پیکربندی سایت.
 6. کد منبع و HTML با هم هستند، بنابراین نگهداری و نوشتن صفحات ASP.NET آسان است. همچنین کد منبع بر روی سرور اجرا می شود. این قدرت و انعطاف پذیری زیادی را برای صفحات وب فراهم می کند.
 7. تمام فرآیندها توسط زمان اجرا ASP.NET به دقت نظارت و مدیریت می شوند، به طوری که در صورت پایان یافتن فرآیند، می توان یک فرآیند جدید به جای آن ایجاد کرد، که کمک می کند برنامه شما به طور مداوم برای رسیدگی به درخواست ها در دسترس باشد.
 8. این فناوری صرفاً سمت سرور است، بنابراین کد ASP.NET قبل از ارسال به مرورگر روی سرور اجرا می شود.
 9. مستقل از زبان، به شما امکان می دهد زبانی را انتخاب کنید که بهترین کاربرد را برای برنامه شما دارد یا برنامه خود را در بسیاری از زبان ها پارتیشن بندی کنید.
 10. ASP.NET استقرار آسان را انجام می دهد. نیازی به ثبت اجزا نیست زیرا اطلاعات پیکربندی داخلی است.
 11. وب سرور به طور مداوم صفحات، مؤلفه ها و برنامه های در حال اجرا بر روی آن را نظارت می کند. اگر متوجه هر گونه نشت حافظه، حلقه های بی نهایت، سایر فعالیت های غیرقانونی شود، بلافاصله آن فعالیت ها را از بین می برد و خود را دوباره راه اندازی می کند.
 12. به راحتی با ADO.NET با استفاده از ویژگی های اتصال داده و قالب بندی صفحه کار می کند. این برنامه ای است که سریعتر اجرا می شود و حجم زیادی از کاربران را بدون مشکل عملکرد مقابله می کند

به طور خلاصه ASP.NET، نسخه نسل بعدی ASP مایکروسافت، یک چارچوب برنامه نویسی است که برای ایجاد وب سایت های کلاس سازمانی، برنامه های کاربردی وب و فناوری ها استفاده می شود. برنامه های کاربردی توسعه یافته ASP.NET به صورت جهانی در دسترس هستند که منجر به مدیریت کارآمد اطلاعات می شود. چه در حال ساختن یک وب سایت کسب و کار کوچک باشید یا یک برنامه وب شرکتی بزرگ که در چندین شبکه توزیع شده است، ASP.NET تمام ویژگی هایی را که احتمالاً به آن نیاز دارید را در اختیار شما قرار می دهد … و با هزینه ای مقرون به صرفه: رایگان!

خدمات ما در طراحی پورتال و سایت

 • طراحی سایت های فروشگاهی
 • ساختسایت های شرکتی
 • هزینه سفارش طراحی سایت
 • طراحی پورتال
 • بهترین شرکت طراحی سایت
 • مراحل طراحی سایت
 • طراحی پورتال
 • نگاهی به لیست مجریان آماده به کار اراک بیندازید
 • طراحی سایت تخصصی
 • قرارداد طراحی سایت تخصصی
 • طراحی سایت های اختصاصی
 • ساخت سایت تهران
 • طراحی پورتال
 • ساخت سایت حرفه ای
 • طراحی سایت ریسپانسیو(واکنش گرا)
 • ساخت سایت در فریلنس پروژه بهترین مجموعه ساخت سایت
 • سفارش طراحی سایت تخصصی با MVC
 • مشاوره سئو
 • طراحی سایت فروشگاهی
 • ساخت سایت
 • طراحی پورتال
 • طراحی وب سایت
 • هزینه طراحی وب سایت
 • قیمت طراحی سایت
 • سفارش طراحی سایت با وردپرس
 • سفارش طراحی سایت شرکتی
 • سفارش طراحی سایت , طراحی و ساخت انواع سایت ها پزشکی,شرکتی,وکالت طراحی سایت های فروشگاهی,شخصی,صنعتی
 • طراحی سایت ارزان
 • طراحی سایت تخصصی وکالت
 • سایت فروشگاهی
 • ساخت وب سایت
 • سفارش سایت تخصصی
 • قیمت سایت شرکتی
 • قیمت ساخت سایت حرفه ای
 • قیمت طراحی سایت فروشگاهی
 • طراحی وب
 • طراحی پورتال
 • ساخت سایت در گوگل
 • طراحی سایت تخصصی با وردپرس
 • آداک رایان آپادانا ( فریلنس پروژه ) بهترین شرکت طراحی سایت
 • طراحی پورتال
 • سئو سایت
 • سئو
 • طراحی سایت شخصی
 • طراحی پورتال
 • بهترین شرکت طرراحی سایت
 • طراحی سایت تخصصی دانشگاهی
 • همکاری در فروش
 • سفارش طراحی سایت آموزشی
 • ساخت سایت سازمانی
 • طراحی پورتال
 • ساخت سایت شهرداری
 • سفارش طراحی سایت صنعتی
 • ساخت سایت شرکت ساختمانی
 • ساخت سایت گردشگری
 • ساخت پورتال
 • طراحی سایت پزشکی
 • سفارش طراحی سایت بازرگانی
 • ساخت سایت پوشاک
 • قیمت سئو
 • طراحی پورتال
 • دوره آموزش سئو
 • افزایش رتبه سایت
 • طراحی سایت متریال دیزاین
 • انتقال سایت قدیم به جدید
 • طراحی اپلیکیشن موبایل
 • طراحی پورتال
 • سفارش طراحی سایت داینامیک
 • طراحی سایت استاتیک در بهترین شرکت طراحی سایت
 • سفارش طراحی سایت آماده
 • طراحی پورتال
 • طراحی گرافیک سایت
 • روش های طراحی سایت
 • سفارش طراحی سایت هنری
 • طراحی سایت ارزان
 • طراحی سایت نمایشگاهی
 • سفارش طراحی سایت تخصصی ورزشی
 • طراحی سایت ترجمه
 • طراحی پورتال
 • سفارش طراحی سایت خشکبار
 • طراحی سایت کودکان
 • بهترین شرکت طراحی سایت
 • طراحی سایت خبری
 • تولید محتوا
 • سفارش طراحی سایت بازاریابی شبکه ای
 • صفحه اول گوگل
 • طراحی پورتال
 • سئو سایت
 • طراحی سایت تخصصی پنل اس ام اس
 • سئو سایت فروشگاهی
 • طراحی پورتال
 • سفارش طراحی سایت با وردپرس , طراحی و ساخت انواع سایت ها پزشکی,شرکتی,وکالت طراحی سایت های فروشگاهی,شخصی,صنعتی

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *