برد کرامب چیست
طراحی سایت

Breadcrumb چیست؟

Breadcrumb چیست؟

Breadcrumb که در لغت به معنای خرده نان است، در سئو به عنوان راهنما یا در واقع راهنمای صفحه شناخته می شود. Breadcrumbs نقشه هایی هستند که کاربران را در یافتن مسیر مورد نظرشان راهنمایی می کنند.

این نقشه سلسله مراتبی از پیوندها است و به کاربر نشان می دهد که از چه صفحاتی عبور کرده است تا به صفحه ای که در حال حاضر مشاهده می کند برسد. این لینک ها معمولا به صورت افقی در بالای صفحه قرار می گیرند.

طراحی سایت در اراک(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

اصطلاح خرده نان بر اساس داستان قدیمی هانسل و گرتل است که به جنگل رفتند. ژوائو برای اینکه راه بازگشت را فراموش نکند و راه خانه را پیدا کند، مسیر را با ریختن خرده سوخاری روی زمین مشخص کرد. در واقع، مزیت Breadcrumbs در یک وب سایت این است که کاربر به راحتی می تواند بین صفحات با علامت گذاری مسیر آنها حرکت کند.با این مقاله از فریلنس پروژه همراه باشید تا ببینم Breadcrumb چیست؟ و انواع آن و تاثیرش بر سئو را بررسی کنیم

انواع برد کرامب

1- Breadcrumbs مکان


اولین و محبوب ترین نوع برد کرامب، Breadcrumbs لوکیشن است. این نوع Breadcrumbs یکی از پرکاربردترین آنها در سایت ما می باشد. آنها به کاربران آنلاین می گویند که سایت در کجای ساختار سایت قرار دارد و چند مرحله برای بازگشت به صفحه اصلی لازم است. چیزی شبیه صفحه اصلی > وبلاگ > دسته > نام پست.

مثال: صفحه اصلی > وبلاگ > سفارش طراحی سایت > طراحی سایت در اراک

Breadcrumb چیست؟
برد کرامب چیست؟

یک بردکرامب مبتنی بر مکان به کاربر کمک می کند تا از صفحه فعلی به صفحه سطح بعدی حرکت کند. با استفاده از این نوع Breadcrumbs، کاربر می تواند به راحتی ببیند که با معماری سایت شما در کجا قرار دارد و به راحتی به صفحه سطح بالا تر حرکت کند.

2-  Breadcrumbs ویژگی

پیمایش سلسله مراتبی مبتنی بر ویژگی معمولاً زمانی نمایش داده می شود که کاربر در وب سایت فروشگاه جستجو می کند. این طرح شامل ویژگی های محصول مانند صفحه اصلی > دسته بندی محصول > جنسیت > اندازه > رنگ است.

ویژگی breadcrumb تنها ویژگی هایی را به شما نشان می دهد که کاربر در صفحه انتخاب کرده است. چنین ریزه نان هایی در صفحات دسته بندی استفاده می شود، جایی که کاربران می توانند ویژگی هایی را برای فیلتر کردن نتایج جستجو انتخاب کنند.

3- Breadcrumbs مسیر یا تاریخچه 

Breadcrumbs ها مبتنی بر تاریخچه همان کاری را انجام می‌دهند که دکمه برگشت مرورگر انجام می‌دهد و به کاربران اجازه می‌دهد به صفحاتی که قبلاً بازدید کرده‌اند بازگردند. بنابراین چیزی شبیه به این دریافت می کنید: صفحه اصلی > صفحه قبلی > صفحه قبلی > صفحه قبلی > صفحه فعلی.

آنها به همین منظور عمل می کنند، که زمانی می تواند مفید باشد که کاربر پس از اعمال فیلترهای مختلف در صفحه دسته، به صفحه محصول رسیده باشد. با این حال، رایج ترین استفاده از Breadcrumbs مبتنی بر زمان، استفاده از پیوند “بازگشت به نتایج” است.

4- براد کرامب خرید

این نوع ریزه نان شبیه Breadcrumbs ریشه ای یا موردی است. همانطور که از نام Shopping Breadcrumbs پیداست، عمدتاً برای صفحات خرید استفاده می شود که در آن کاربر مسیری را که پس از خرید طی کرده است تا به صفحه پرداخت برسد و خرید را تکمیل کند یا اگر شخصی مسیر خرید را دنبال نکرده است، می داند. با کمک Bradcrumbs، مشتریان می توانند راه خود را پیدا کرده و به راحتی از سایت خرید کنند.

Breadcrumbs چگونه بر سئو تاثیر می گذارد؟

Breadcrumbs یکی از مواردی است که بر هر دو این موضوعات (UKS و SEO) تاثیر می گذارد و در نهایت استفاده صحیح از آنها می تواند سئوی وب سایت شما را بهبود بخشد.

لینک داخلی

اولین تاثیر مستقیم بر سئو سایت شما لینک سازی داخلی است. در مقاله سئوی محتوای جامع و بصری آکادمی فرین; شما یاد گرفتید که لینک سازی داخلی چقدر مهم است و چگونه می تواند رتبه صفحه شما را در نتایج بهبود بخشد. به دلیل ساختار پیوند آن؛ Breadcrumbs لینک های داخلی را در صفحات مختلف سایت شما ایجاد می کند.

توجه داشته باشید که در حالت پیش فرض این لینک ها با استفاده از انکر تکست (لینک کلمه) به صفحات مختلف سایت شما هدایت می شوند که تاثیر بسزایی در افزایش قدرت صفحات روی کلمات کلیدی دارد. اصولا با استفاده از این ساختار یک زنجیره بی نهایت از لینک های داخلی در سایت ایجاد خواهید کرد.

در عین حال، داشتن این رتبه بندی لینک بیلدینگ ایندکس سایت شما را توسط روبات های گوگل بهبود می بخشد.

ارتقا ux وب سایت 

گفتیم تجربه کاربری یا ux یک سایت یکی از موارد مهم و تاثیرگذار در سئو سایت است. هدف اصلی از ایجاد Breadcrumbs بهبود لینک سازی داخلی نیست، بلکه افزایش ux کاربران است.

این ساختار مانع از سردرگمی کاربر در سایت های بزرگ با دسته بندی های مختلف می شود. توجه داشته باشید که طبق اصول سئو، هر صفحه از سایت در نتایج جستجو جای می گیرد. حال تصور کنید که در شبکه فارسی به دنبال مدل گوشی ال جی هستید و با وب سایت ترب مواجه می شوید.

برد کرامب چیست؟
برد کرامب چیست؟

در این صفحه پس از مشاهده مشخصات موبایل مورد نظر خود از خرید آن پشیمان خواهید شد و حتی قبل از خرید به بررسی ویژگی های برخی از محصولات می پردازید. این زمانی است که در یک سایت خرید عالی گیر کرده اید و مطمئن نیستید که به آنجا خواهید رسید یا خیر. اما با Breadcrumbs در بالای صفحه به راحتی می توانید مقصد و مسیر مورد نظر خود را پیدا کنید و به دسته بندی گوشی های موبایل ال جی یا تمامی گوشی های موبایل مراجعه کنید:

در نهایت، این ابزار که تأثیر مثبتی بر UX وب سایت شما می گذارد ممکن است منجر به موارد زیر شود:

افزایش زمان صرف شده در وب سایت (TIME ON SITE)

کاهش نرخ پرش

با تعامل بیشتر کاربران با سایت، ویژگی های بیشتر (برندینگ و تعامل) بیشتر می شود

و در نهایت سئو بهتر

همچنین ریزه نان می تواند کاربران موبایل را راحت تر کرده و آنها را به اهداف مورد نظر در سایت نزدیک کند.

جالب است بدانید سایت هایی که در ساختار خود از کوکی ها استفاده می کنند در صفحات جستجوی گوگل به صورت متفاوتی نمایش داده می شوند و لینک ها قبل از نمایش لینک ها به کاربر در سایت معتبر هستند. این مقاله همچنین می تواند نرخ کلیک (CTR) را افزایش دهد.

بهبود تجربه کاربری

کرامب برد برای کاربرانی که علاقه مند به وب گردی هستند بسیار مفید است. آنها به راحتی می توانند راه خود را در سایت پیدا کنند و این به طور کلی می تواند منجر به رضایت کاربر و سئوی بهتر سایت شما شود.

کلیک ها را کاهش دهید

با کمک ریزه نان، کاربر می تواند با یک کلیک به چندین مرحله قبلی بازگردد و مجبور نیست از دکمه «بازگشت» پشت سر هم استفاده کند. این امر می تواند در وقت کاربران به خصوص کاربرانی که اینترنت پرسرعت ندارند صرفه جویی کند، این امر باعث رضایت کاربران می شود.

چگونه از ریزه نان در سایت خود استفاده کنید

سایت هایی که از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنند به راحتی می توانند با استفاده از افزونه Yoast یک اسکرپ بورد را برای سایت خود فعال کنند، اما اگر از وردپرس استفاده نمی کنید و در نتیجه به فعال سازی Fragment Board دسترسی ندارید، باید کد لازم را قرار دهید در function.php قالب خود.

بررسی اجمالی:

 breadcrumb چیست؟


با توجه به تمام آنچه گفته شد هدف Breadcrumbs دسترسی سریع و مناسب کاربران و ربات های موتورهای جستجو به صفحات مختلف سایت است. Breadcrumbing در صفحه ضروری به نظر می رسد و به طبقه بندی محتوای سایت ما توسط گوگل کمک می کند، بنابراین خرده نان با افزونه ها یا کدهای HTML، استفاده از استانداردهای طرحواره برای بهبود سئو سایت، ساختار مناسب و نقشه منظم به سایت شما کمک می کند

امیدوارم از مقاله Breadcrumb چیست؟ لذت برده باشید

مطالب مرتبط با Breadcrumb چیست؟

سفارش طراحی سایت(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *