متلب و چند نکته

  1. خانه
  2. متلب
  3. جزئیات نویسنده
فریلنسرها
متلب و چند نکته

برنامه متلب: سفر من و چند نکته!!!

MATLAB یا MATrix LABoratory یک محیط محاسباتی تعداد چند پارادایم و زبان برنامه نویسی اختصاصی است که برای اولین بار توسط MathWorks در سال 1984 توسعه و منتشر شد. در حالی که MATLAB 9.4 (R2018a) آخرین نسخه ابزار نرم افزار در زمان نگارش مقاله است، مردم از آن استفاده می کنند. برای برنامه های مختلف برای مدت طولانی در حال حاضر. برخی از صنایعی که متلب را پذیرفته اند عبارتند از:

  • ساخت
  • تولید انرژی و برق
  • دفاع
  • بهداشت و درمان و
  • صنعت حمل و نقل در میان بسیاری دیگر.


فریلنس پروژه سایت انجام پروژه متلب با بهترین متخصصان

متلب دارای ویژگی های متفاوتی از قابلیت ها است و از راه حل های نرم افزاری برای OOP ها (برنامه نویسی شی گرا)، علوم داده و تجزیه و تحلیل، راه حل های IoT و پردازش سیستم ها و تکنیک های شبیه سازی پشتیبانی می کند. علیرغم مجموعه‌های بزرگ راه‌حل‌هایی که به عنوان بخشی از ابزارهای چتر ساخته‌شده‌اند، این ابزارها به همتای خود مانند پایتون را می‌رسانند که به طور تجربی آموخته و پذیرفته نشده است. می توان آن را به این نسبت داد که متلب قیمت بالاست در حالی که “رقبای” آن ممکن است راه حل های منبع را به کاربر ارائه دهنده باز کند. این همچنین به توسعه طراحی و پذیرش پذیری و استقرار راه حل های خود را می دهد. با این حال، متلب یک ابزار قدرتمند برای استفاده و تسلط است.

این مقاله گزارش مختصری از تجربیات در همین زمینه است. رتبه فعلی من (از آگوست 2018) متلب کدی 35 از 45200 بازیکن فعال (از 200 هزار بازیکن فرد در کل) است. برای شما که نمی دانم کدی چیست، این یک بازی مرکزی متلب است که هر کاربری می تواند برای تمرین و بهبود مجموعه مهارت های خود در آن شرکت کند. من نزدیک به 6 ماه طول کشید تا به این موضوع برسم. اولین برخورد با MATLAB در دوران تحصیل در مقطع کارشناسی رشته مهندسی الکترونیک و ارتباطات بود. در دوران دانشجویی ما مجبوریم از MATLAB و SIMULINK برای ایجاد فیلترهای، کنترل های آنالوگ و دیجیتال و حتی طراحی و شبیه سازی مدارهای الکترونیکی استفاده کنیم. با این حال، اصول اولیه من با برنامه نویسی متلب به خوبی تثبیت نشده بود. با توجه به مهارت هایی که در زبان های برنامه نویسی داشتم، در دوره آموزشی Coursera “مقدمه ای بر برنامه نویسی با متلب” ثبت نام کردم. این دوره 9 هفته ای مفاهیمی مانند ماتریس ها، عملگرها، توابع، انواع داده ها، حلقه ها و تراکنش های فایل های عادی با استفاده از متلب را پوشش می دهد. در حالی که دوره را به پایان می رساند، تمام تکالیف برنامه نویسی را به تنهایی حل می کنم و راه حل های خود را به طور منظم مستند می کنم.

برای مرجع شما، در اینجا دفترچه تمام راه حل ها در تکلیف برنامه نویسی اول دوره آمده است:

تمام نوت بوک های راه حل دیگر من را می توان در نمونه کارها Github من یافت.

من شروع به بررسی سایر تکالیف برنامه نویسی متلب کردم و به انجمن Mathworks رسیدم. با بیش از 3000 در کل، این انجمن یک فرم عالی برای شروع ساختن سوال برنامه نویسی من بود. در حین حل سوالات مختلف پست شده در اینجا، من چند توابع برای انجام عملیات اساسی نوشته ام با استفاده از کتابخانه های MATLAB موجود می تواند حل شود. به عنوان زیر کدی است که یک رشته را به عنوان ورودی می‌گیرد و تمام کلماتی که طول آن‌ها کمتر از آستانه تعیین شده است را فیلتر می‌کند:

این قطعات ساده مانند حلقه ها، رشته ها و توابع را پوشش می دهد. با شروع با چنین تکه‌هایی ساده، به چالش کدی و چندین چالش دیگر در پلتفرم Mathworks رفتم. برخی از چالش های مهم چالش های ASEE، کاشی ها و CUP به ترتیب با 10، 7 و 11 سوال هستند. سوالات بسیاری از مفاهیم مانند رشته ها، عملیات آرایه، حلقه ها، دستکاری های عددی و حتی برخی از کلیدواژه های اساسی MATLAB را پوشش می دهند. من 3 چالش را با موفقیت به پایان رساندم. ASEE، جام و چالش کودی. نوت‌بوک‌های دارای راه‌حل‌ها را می‌توان در نمونه کارها از Github پیدا کرد.

من همچنین از 20 مشکل برای انجمن Mathworks ایجاد کرده ام تا مبتدیان برنامه نویسی خود را به یاد داشته باشید و تمرین کنید. یکی از سوالات این است: هر عنصر را به توان شاخص خود در یک ماتریس برسانید.

از کاربر می‌خواهد که ورودی هر منبع ماتریس را با توانی معادل آن نشان دهد. سپس این اعداد باید اضافه شوند تا در نتیجه یک عدد واحد تولید شود. به عنوان مثال: در یک ماتریس A= [1،2;3،4] توان هر عنصر را مانند: 1¹+23+3²+44 افزایش دهید و همه را جمع آوری کنید تا نتیجه 274 را به دست آید.

راه حل این مشکل را می توان در زیر یافت:

چرا که می بینید، راه برای نزدیک شدن به یک مشکل وجود دارد. من سعی کردم این را به 2 روش مختلف حل کنم. در حالی که تفسیر راه حل اول آسان تر است، راه حل دوم یک تابع کوتاه تر و سریع تر است. من مفاهیم مختلف را روی سوالاتی از این قبیل تمرین کردم تا بر چند ترفند مسلط شوم. گاهی اوقات ایجاد توابع کارآمد و سبک محاسباتی هنگام ایجاد خطوط لوله کد تر برای پروژه های یکپارچه الزامی است. قصد من این بود که راه‌حل‌های سریع‌تر برای یک بیانیه مشکل ایجاد شود که به تمرین آن ادامه می‌دهم.

می توان با پیاده سازی های ساده کد شروع کرد و سپس سعی کرد آن را بهبود بخشید (از لحاظ

سرعت اجرا یا طول کد). این امر مستلزم دانش نحوی خوب از زبان و بارهای تمرین است.

در حالی که من هنوز در حال تمرین و یادگیری اصول زبان برنامه نویسی متلب هستم، قطعاً از جایی که 6 ماه پیش بودم فاصله زیادی گرفته ام. من همچنان که آنها را حل می کنم، نمونه کارها را با کدها و سوالات بیشتر به روز می کنم. تا آن زمان، یادگیری مبارک!

سینا

نویسنده از: 1401/05/16

دیدگاه خود را بنویسید

4 × چهار =