نحوه پیدا کردن موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان در وردپرس
طراحی سایت

نحوه پیدا کردن موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان در وردپرس

آیا نمی دانید بازدیدکنندگان شما از کجا می آیند؟ در این مقاله به بررسی نحوه پیدا کردن موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان در وردپرس با استفاده از افزونه Independent Analytics می پردازیم

وردپرس خود آمار بازدیدکنندگان را شامل نمی‌شود، بنابراین هیچ راهی برای دانستن اینکه چند نفر از آنها سایت شما بازدید می‌کنند یا در چه کشورهایی هستند وجود ندارد.

سفارش طراحی سایت در فریلنس پروژه

خبر خوب این است که با کمک یک افزونه رایگان می‌توان آن را به راحتی اضافه کرد.

با ما همراه باشید تا بدانید این افزونه چگونه کار می کند

نحوه یافتن موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان

برای اینکه بدانید بازدیدکنندگان شما از کجا می آیند، می توانید افزونه Independent Analytics را نصب کنید.

Independent Analytics تمام بازدیدهای سایت شما را ثبت می کند و می تواند صفحات برتر، منابع ترافیک و مکان های جغرافیایی بازدیدکنندگان را به شما نشان دهد.

نیازی به پیکربندی ندارد، بنابراین می توانید برای نصب آن به سادگی نام آن را در منوی افزونه ها > افزودن جدید جستجو کنید و ردیابی بلافاصله شروع می شود.


کجا می توان داده های موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان را پیدا کرد

با نصب Independent Analytics، می توانید از منوی جدید Analytics اضافه شده به نوار کناری خود بازدید کرده و سپس بر روی آیتم منوی جغرافیایی کلیک کنید.

این شما را به گزارش جغرافیایی می برد که شامل یک نقشه جهانی است که مکان هر بازدید کننده را نشان می دهد:

نحوه پیدا کردن موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان در وردپرس,Independent Analytics
نحوه پیدا کردن موقعیت جغرافیایی بازدیدکنندگان در وردپرس

در زیر نمودار، جدول داده‌ای وجود دارد که هر شهری را که بازدیدکننده‌ای از آن به سایت شما رسیده است، نشان می‌دهد. این جدول قابل مرتب‌سازی و فیلتر است، بنابراین می‌توانید از نوار ابزار بالا برای محدود کردن نتایج به یک شهر، زیربخش، کشور یا قاره استفاده کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که این داده ها شامل موارد گذشته نمی شوند. شما تنها زمانی که Independent Analytics را نصب و فعال کنید شروع به جمع آوری این اطلاعات در مورد بازدیدکنندگان خود خواهید کرد.


نحوه عملکرد ردیابی موقعیت جغرافیایی

اگر یک توسعه‌دهنده هستید و می‌خواهید خودتان به این موضوع توجه کنید، یا به سادگی کنجکاو هستید، در اینجا نحوه عملکرد ردیابی موقعیت جغرافیایی در Independent Analytics توضیح می دهیم.

ما یک API برای پرس و جو از این داده ها یا گرفتن مکان بازدیدکننده فعلی نداریم. با این حال، امیدواریم اگر می‌خواهید این عملکرد را تکرار کنید، این توضیح مفید باشد.

وقتی Independent Analytics را نصب می‌کنید، یک نسخه از پایگاه داده DB-IP Lite را دانلود می‌کند، که حاوی یک پایگاه داده با فرمت خاص است که آدرس‌های IP را به مکان‌های فیزیکی مرتبط می‌کند.

وقتی شخصی وارد سایت شما می شود، IP او در یکی از سرصفحه ها مانند HTTP_CLIENT_IP پیدا می شود. سپس از MaxMind DB Reader PHP API برای جستجوی آدرس IP آنها در پایگاه داده DB-IP Lite و پیدا کردن مکان بازدید آنها استفاده می شود.

به دلایل حفظ حریم خصوصی، Independent Analytics آدرس IP ساده را ذخیره نمی کند. پس از استفاده از آن برای یافتن مکان بازدیدکننده، IP هش ( هش تابعی است که ورودی ای از حروف و اعداد را به یک خروجی رمزگذاری شده با طولی ثابت تبدیل می‌کند. به عبارت دیگر از یک ورودی با طول متغیر از اطلاعات، یک خروجی درهم سازی شده و با طول ثابت تولید می کند.) می شود و یک امضای غیرقابل شناسایی برای شناسایی بازدیدهای بعدی از این بازدیدکننده ذخیره می شود.

امیدوارم این موضوع شما را گیج نکرده باشد.

مکان‌های جغرافیایی بازدیدکنندگان کشف شد اکنون می دانید که چگونه می توانید بفهمید بازدیدکنندگان شما از کجا می آیند و چگونه این فناوری کار می کند.

اگر هنوز شروع نکرده اید، لینک دانلود Independent Analytics در اینجا آمده است:

برای دریافت Independent Analytics اینجا را کلیک کنید

این افزونه مانند هر افزونه دیگری نصب می شود و بلافاصله ردیابی را شروع می کند – بدون نیاز به پیکربندی.

اگر سؤال یا بازخوردی در مورد شناسایی مکان های کاربران وردپرس دارید، لطفاً نظر خود را در زیر ارسال کنید.

با تشکر برای خواندن این مقاله!

مقالات مرتبط

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *