نحوه حذف یک دسته فقط از صفحه اصلی وردپرس
طراحی سایت

نحوه حذف یک دسته فقط از صفحه اصلی وردپرس


در این مقاله در مورد نحوه حذف یک دسته فقط از صفحه اصلی وردپرس با هم صحبت میکنیم

برای حذف یک دسته‌بندی فقط از صفحه اصلی وردپرس، شما می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

نحوه حذف یک دسته فقط از صفحه اصلی وردپرس

حذف یک دسته‌بندی فقط از صفحه اصلی وردپرس با استفاده از کد

برای حذف یک دسته‌بندی فقط از صفحه اصلی وردپرس با استفاده از کد، می‌توانید کد زیر را در فایل functions.php قالب خود قرار دهید:

function exclude_category_home( $query ) {
if ( $query->is_home ) {
$query->set( 'cat', '-9' );
}
return $query;
}
 
add_filter( 'pre_get_posts', 'exclude_category_home' );

در این کد، -9 را با شناسه دسته‌بندی مورد نظر که می‌خواهید از صفحه اصلی حذف شود، جایگزین کنید. این کد به صورت پیش فرض تمام نوشته‌های مربوط به دسته‌بندی مورد نظر را از صفحه اصلی حذف می‌کند.

توجه داشته باشید که برای استفاده از این کد، شناسه دسته‌بندی مورد نظر را باید در قسمت -9 قرار دهید و کد را در فایل functions.php قالب خود قرار دهید. همچنین، قبل از اعمال تغییرات، توصیه می‌شود یک نسخه پشتیبان از قالب خود ایجاد کنید.
( شناسه در اصل 5 هست که قرار گرفتن علامت منفی در پشت سر آن ضروری است)

حذف چند دسته‌بندی فقط از صفحه اصلی وردپرس با استفاده از کد

function exclude_category_home( $query ) {
if ( $query->is_home ) {
$query->set( 'cat', '-11, -7, -20' );
}
return $query;
}
 
add_filter( 'pre_get_posts', 'exclude_category_home' );


در این کد، -11, -7, -20 را با شناسه دسته‌بندی مورد نظر که می‌خواهید از صفحه اصلی حذف شود، جایگزین کنید. این کد به صورت پیش فرض تمام نوشته‌های مربوط به دسته‌بندی مورد نظر را از صفحه اصلی حذف می‌کند.

توجه داشته باشید که برای استفاده از این کد، شناسه دسته‌بندی مورد نظر را باید در قسمت -11, -7, -20 قرار دهید و کد را در فایل functions.php قالب خود قرار دهید. همچنین، قبل از اعمال تغییرات، توصیه می‌شود یک نسخه پشتیبان از قالب خود ایجاد کنید.

سفارش طراحی سایت با بهترین متخصصان در فریلنس پروژه

روش های حذف دسته از صفحه اصلی وردپرس

استفاده از افزونه:

برخی افزونه‌ها مخصوصاً برای مدیریت دسته‌بندی‌ها و نمایش آن‌ها در صفحه اصلی وردپرس طراحی شده‌اند. با نصب و فعالسازی یکی از این افزونه‌ها، می‌توانید براحتی دسته‌بندی‌هایی را که در صفحه اصلی نمی‌خواهید نمایش داده شوند، مخفی کنید یا حذف کنید. از افزونه Excluder Category Ultimate استفاده کنید

تغییر کد قالب:

اگر به برنامه نویسی و قالب‌سازی وردپرس آشنایی دارید، می‌توانید به کد قالب خود دسترسی پیدا کنید و دسته‌بندی‌هایی که در صفحه اصلی نمی‌خواهید را از قالب حذف کنید. این کار نیازمند تغییر در کدهای PHP قالب می‌باشد و باید با احتیاط انجام شود تا قالب شما به درستی کار کند.

استفاده از CSS سفارشی:

شما می‌توانید از CSS سفارشی استفاده کنید تا دسته‌بندی‌هایی که می‌خواهید را از صفحه اصلی پنهان کنید. با استفاده از کد CSS مناسب، می‌توانید این دسته‌بندی‌ها را مخفی کنید یا ظاهر آن‌ها را تغییر دهید.

توجه داشته باشید که این روش‌ها بسته به قالب وردپرس شما و استفاده شما از افزونه‌ها ممکن است متفاوت باشند. قبل از اعمال تغییرات، توصیه می‌شود یک نسخه پشتیبان از وبسایت خود تهیه کنید و تغییرات را در یک محیط تست انجام دهید تا از هرگونه مشکل جلوگیری شود.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *