طراحی سایت

ایندکس کردن دستی صفحات در سرچ کنسول

در این مقاله به نحوه ایندکس کردن صفحات سایت در سرچ گوکل به صورت دستی میپردازیم

همان طور که میدانیم ابزار سرچ کنسول ابزاری مفید برای سئو کاران و همچنین مدیران سایت می باشد که با کمک گرفتن از آن می توانید آمار صفحات و برگه های خود را به دست بیاورید و هم چنین مشکلات وب سایت خود را برطرف نمایید.

سفارش طراحی سایت با بهترین متخصصان در فریلنس پروژه

صفحات زمانی که در گوگل ایندکس شوند پس در نتایج آن نیز نمایش داده می شوند. زمانی که یک صفحه برگه یا نوشته جدید را ایجاد می کنید و یا صفحه برگه یا نوشته ای از وب سایتتان که گوگل آن را ایندکس نکرده است، مجبور هستید از روش های دیگر استفاده نمایید.
بهترین زمان استفاده از اندکس کردن دستی صفحات در سرچ کنسول موقعی است که تغییرات در یک صفحه از سایت خود به وجود آورده باشید و بخواهید زودتر به گوگل آن را بفهمانید و همچنین زمانی که برگه یا نوشته ای در سایت خود قرار داده اید ولی با وجود گذشت مدتی هنوز ربات های گوگل سایت شما را بررسی نکرده و صفحه مورد نظرتان رو ایندکس نکرده شما میتوانید از روش ایندکس دستی صفحات در سرچ کنسول گوگل استفاده کنید.

مرحله اول

ابتدا باید سایت خود را در سرچ کنسول ثبت کرده باشید سپس به صفحه مخصوص سایت خود در سرچ کنسول مراجعه نمایید.

https://search.google.com/search-console

یا همچنین میتوانید با نوشتن آدرس زیر به صفحه property خود دست پیدا کنید. بعد از نوشتن آدرس زیر با کلید بر روی جمله کنسول جستجوی google را امتحان کنید به صفحه مخصوص سایت خود در سرچ کنسول دست پیدا کنید.

site:your domain

به جای your domain از دامنه سایت خود استفاده کنید

مرحله دوم ایندکس کردن دستی صفحات در سرچ کنسول

در سمت چپ به قسمت URL Inspection مراجعه نمایید

ایندکس کردن دستی صفحات در سرچ کنسول

در قسمت مشخص شده آدرس صفحه برگه یا نوشته خود را وارد نمایید و اینتر را بزنید هم چنین میتوانید بر روی ذره بین سرچ که در تصویر مشخص است کلید کنید.

صفحات دستی

صفحه بررسی با مضمون زیر نمایش داده میشود که پس از تکمیل شدن آن

ایندکس کردن دستی صفحات در سرچ کنسول

صفحه زیر نمایش داده میشود که اطلاعات صفحه مورد بررسی را نمایش میدهد که با کلیک کردن بر روی request indexing درخواست اندکس صفحه را به گوگل میدهید که بعد از بررسی صفحه در صورت نبود مشکل با درخواست شما موافقت میشود .

نگاهی به سئو چیست (seo ) و بررسی مهم ترین ویژگی و مزایای آن بیندازید

request indexing

مرحله سوم ایندکس کردن دستی صفحات در سرچ کنسول

بعد از گذشت مدتی با مراجعه به صفحه مورد نظر در سرچ کنسول اگر ربات های گوگل صفحه شما رو بررسی کرده و اندکس کرده باشند اگر صفحه را بررسی کنید اطلاعات آن به شکل زیر تغییر کرده است

ایندکس دستی صفحات
ایندکس کردن دستی صفحات در سرچ کنسول

امیدوارم از مقاله نحوه ایندکس کردن دستی صفحات لذت برده باشید با ما همراه باشید در مقالات بعد با نکاتی دیگر از سرچ کنسول و سئو سایت آشنا شویم

نگاهی به نحوه حذف سایت از گوگل وبمستر , ابزارهای حذف در سرچ کونسول گوگل بیندازید

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *