PBN یا شبکه وبلاگ شخصی
سئو آنلاین

PBN یا شبکه وبلاگ شخصی

اگر می خواهید ترافیک وب سایت خود را افزایش دهید، اهمیت لینک ها را نمی توان دست کم گرفت. در سال 2016، گوگل تایید کرد که Backlink یکی از سه رتبه برتر همراه با Content و RankBrain است. لینک های موثر و عالی می توانند تاثیر زیادی بر رتبه وب سایت شما داشته باشند. اما با همه اینها. دریافت لینک آنقدرها هم که فکر می کنید آسان نیست.

به همین دلیل، بسیاری از کارشناسان سئو از PBN یا شبکه وبلاگ شخصی استفاده می کنند تا اطمینان حاصل کنند که وب سایت آنها پیوندهای مناسبی دارد. اما ممکن است شنیده باشید که گوگل امروزه با PBN ها مخالف است و سعی دارد با آنها مبارزه کند. شبکه های وبلاگ خصوصی شکلی از سئو کلاه سیاه در نظر گرفته می شوند. اما آیا استفاده از آن در وب سایت شما کمکی می کند یا خیر؟ متاسفانه پاسخ به این سوال کمی پیچیده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

طراحی سایت در اراک(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

PBN چیست؟ در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا دلیل آن را توضیح دهیم. مزایا و خطرات یک شبکه وبلاگ شخصی چیست و Google Sites چگونه PBN ها را تشخیص می دهد.

تکنیک PBN یا اتصال شبکه


گرفتن بک لینک یکی از مهم ترین موضوعاتی است که برای بهبود سئوی وب سایت باید در نظر گرفته شود. در حال حاضر، به همان اندازه که لینک هایی که از وب سایت های معتبرتر ساخته می شوند، می تواند بر رتبه وب سایت شما تأثیر بگذارد. به همین دلیل است که مدیران سایت با استفاده از تکنیک های ساخت لینک سعی در بهبود سئو وب سایت خود دارند. اما گاهی اوقات افرادی هستند که سعی می کنند با روش های غیر متعارف به نوعی موتورهای جستجو را دور بزنند و به این نتیجه برسند که باید در مدت زمان کوتاهی کار کنند و صبر را کنار بگذارند. یکی از این روش ها اتصال به شبکه PBN است. شاید بارها درباره این روش شنیده باشید یا مقالاتی خوانده باشید، اما هنوز با جزئیات آن آشنا نشده اید.

PBN مخفف Private Blog Networks و مخفف Building a Network Link است. در این تکنیک یک وب سایت به یک شبکه می پیوندد و سعی می کند با پذیرش لینک های برنامه ریزی شده جایگاه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهد. در گذشته از این تکنیک برای بهبود عملکرد وب سایت ها در نتایج جستجو استفاده می شد اما در حال حاضر PBN یک تکنیک سئو کلاه سیاه محسوب می شود و توصیه می شود از این روش برای ساخت لینک و دریافت بک لینک برای وب سایت ها استفاده نکنید. زیرا اگر موتورهای جستجو متوجه شوند که شما از این روش لینک بیلدینگ استفاده می کنید، رتبه خود را از دست خواهید داد یا حتی جریمه خواهید شد. تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا این روش لینک بیلدینگ را به روشی مناسب تر درک کنید.

چرا گوگل اینقدر نگران PBN ها است؟

قدرت این روش لینک بیلدینگ و تاثیر آن در رتبه بندی نتایج جستجوی گوگل دلیل حساسیت بالای گوگل به روش لینک سازی PBN است.

به همین دلیل در این مقاله به طور مفصل در مورد لینک بیلدینگ با استفاده از روش PBN صحبت می کنیم و نکات مفیدی را در این زمینه به شما آموزش می دهیم.

خطرات شبکه های وبلاگ خصوصی (pbn)

PBN ها می توانند به سئو سایت شما کمک کنند و برای شما ترافیک ایجاد کنند، اما اشاره کردیم که گوگل این روش لینک بیلدینگ را به هیچ وجه قبول ندارد و سایت شما را در معرض خطر قرار می دهد. به سادگی می توان گفت؛ گوگل از شبکه های وبلاگ خصوصی متنفر است و وب سایت هایی را که از PBN استفاده می کنند جریمه می کند. این خطرات را می توان به 2 روش اصلی تقسیم کرد:

1) سایت شما جریمه می شود.

اگر از PBN استفاده می کنید، ممکن است سایت شما توسط گوگل جریمه شود یا رتبه سایت شما کاهش یابد. در موارد شدید، حتی گوگل کل سایت شما را جریمه می کند.

PBN یا شبکه وبلاگ شخصی
PBN یا شبکه وبلاگ شخصی

برای حذف این جریمه باید تمامی لینک های PBN را حذف کنید. با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا صفحات شما به حالت قبلی خود باز می گردند یا خیر.

2) لینک ها نادیده گرفته می شوند.

اما در بیشتر موارد استفاده از PBN باعث می شود گوگل این شبکه را بشناسد و لینک ها را نادیده بگیرد. به این ترتیب این بک لینک ها تاثیری در سئوی شما نمی گذارند و با وجود صرف هزینه و زمان، رتبه شما به هیچ وجه تغییر نمی کند.

برخلاف تصور عمومی، سئو PBN کلاه سیاه نیست، اما کلاه سفید هم نیست. این روش در واقع نوعی تقلب برای کسب رتبه برتر گوگل است. اگر گوگل تقلب شما را تشخیص دهد، سایت شما را جریمه می کند. اما چگونه؟ گوگل چگونه متوجه می شود که از PBN استفاده می کنید؟

گوگل چگونه شبکه وبلاگ شما را می شناسد؟

اگر اکثر وب سایت هایی که از آنها بک لینک دریافت می کنید غیر فعال باشند، لینک های داخلی کمی داشته باشند و به روز نباشند، گوگل مشکوک می شود. PBN های قدیمی با IP، سرور و حتی اطلاعات WHOIS یکسان یا حتی با استفاده از محتوای یکسان در سایت ها ایجاد شده اند. با این حال، امروزه PBN ها آنقدر پیچیده شده اند که گوگل به راحتی نمی تواند آن را پیدا کند. با این حال، اگر زمانی قصد راه اندازی PBN را دارید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

میزبان سایت

اگر صفحاتی که به یکدیگر پیوند داده شده اند آدرس IP یکسانی داشته باشند، گوگل به PBN مشکوک می شود.

طراحی وب سایت

طراحی وب یک کار سخت و زمان بر است، بنابراین سایتی که از طراحی متنوع و منحصر به فرد استفاده نکند با شکست مواجه خواهد شد. یا از طرح های رنگی و کپی کدها استفاده کنید. گوگل این موضوع را مشکوک می داند.

اطلاعات صاحب دامنه

اگر همه سایت ها اطلاعات Whois را به نام یک فرد داشته باشند، برای گوگل مشخص است که سایت ها لینک شده اند. به گفته گوگل، حتی اگر اطلاعات تماس یک فرد در سایت Whois پنهان باشد، همچنان یک PBN مشکوک در نظر گرفته می شود.

محتوای تکراری

کپی یا کپی کردن مطالب نشانه دیگری است. بازیابی عکس و فیلم کاری دشوار و پرهزینه است که می توان آن را در سایت های دیگر کپی کرد. گوگل در چند سال گذشته هوشمندتر شده است و به راحتی می تواند محتوای تکراری یا تکراری را تشخیص دهد.

الگوریتم پنگوئن گوگل

الگوریتم پنگوئن این قابلیت را دارد که تمامی عناصر ذکر شده را جستجو و شناسایی کند و وب سایت شما را بر اساس آن رتبه بندی کند و یا حتی آن را جریمه کند. به همین دلیل همانطور که قبلا ذکر شد این روش به شما توصیه نمی شود. اما باید به این نکته توجه کنید که بدون اطلاع می توانید در اتصال به شبکه شرکت کنید. این بیشتر زمانی اتفاق می افتد که سئوی وب سایت خود را برون سپاری می کنید و بیلدینگ را به شخص ثالث پیوند می دهید. استفاده از لینک های وابسته یا لینک های پولی رایج است که ممکن است در کوتاه مدت یک وب سایت را موفق کند، اما در طولانی مدت باعث می شود ارزش سایت در چشم موتورهای جستجو از بین برود و جریمه شود.

نتیجه

به یاد داشته باشید که اگر وب سایت خود را به درستی بهینه کنید و سئو کلاه سفید را اعمال کنید، می توانید تأثیر طولانی مدت آن را بر روی وب سایت خود مشاهده کنید. حتی ممکن است رقبای شما از این تکنیک استفاده کرده باشند و رتبه خوبی داشته باشند. اما این مشکل نباید باعث ناراحتی یا نگرانی شما شود. زیرا گوگل روز به روز هوشمندتر و سختگیرتر می شود و تنها در صورتی می توانید به موفقیت برسید که مسیر بهینه سازی وب سایت خود را به درستی و اصولی طی کنید.

بررسی لینک های فالو و نوفالو(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

Breadcrumb چیست؟(در یک برگه جدید مرورگر باز میکند)

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *