نحوه عوض کردن پوسته در وردپرس
طراحی سایت, ویژه

نحوه عوض کردن پوسته در وردپرس


در این مقاله در مورد نحوه عوض کردن پوسته در وردپرس با هم صحبت میکنیم

تغییر پوسته در وردپرس یک روند ساده و آسان است. پوسته‌ها، طرح‌بندی و نمایش ظاهری وبسایت را تعیین می‌کنند. شما می‌توانید پوسته وردپرس خود را به راحتی تغییر دهید. در زیر توضیحی ارائه می‌دهم که چگونه پوسته را در وردپرس تغییر دهید:

نحوه عوض کردن پوسته در وردپرس

ورود به پیشخوان:

ابتدا وارد پیشخوان (داشبورد) وردپرس خود شوید. برای این کار، به آدرس دامنه وبسایت خود بروید و “/wp-admin” را به پایان آدرس اضافه کنید. مثلاً “www.example.com/wp-admin“. سپس از اطلاعات ورود به سیستم خود استفاده کنید.

منوی “پوسته‌ها”:

پس از ورود به پیشخوان، در سمت چپ صفحه، منوی عمودی را مشاهده می‌کنید. بر روی نمایش سپس “پوسته‌ها” کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه، صفحه مدیریت پوسته‌ها باز می‌شود.

نحوه عوض کردن پوسته در وردپرس
نحوه عوض کردن پوسته در وردپرسپوسته‌های موجود:

در صفحه مدیریت پوسته‌ها، شما لیستی از پوسته‌های نصب شده را مشاهده می‌کنید. شما ممکن است پوسته‌های پیش‌فرض وردپرس را داشته باشید و یا پوسته‌های دیگری را نصب کرده باشید.

پیش‌نمایش پوسته:

برای مشاهده پیش‌نمایش پوسته، بر روی دکمه “پیش‌نمایش” زیر پوسته مورد نظر کلیک کنید. این کار به شما امکان می‌دهد تا قبل از تغییر پوسته، نمایش ظاهری آن را مشاهده کنید.

سفارش طراحی سایت با انواع زبان برنامه نویسی در فریلنس پروژه مجموعه طراحی سایت

فعال‌سازی پوسته:

اگر پوسته جدید را مورد تایید قرار دادید و قصد تغییر پوسته را دارید، بر روی دکمه “فعال‌سازی” زیر پوسته کلیک کنید. پوسته جدید فعال می‌شود و نمایش وبسایت به ظاهر پوسته جدید تغییر می‌کند.

تنظیمات پوسته:

برخی از پوسته‌ها دارای تنظیمات خاصی هستند که به شما امکان تغییرات بیشتر در ظاهر وردپرس را می‌دهند. شما می‌توانید به بخش “تنظیمات” پوسته بروید و تنظیمات مربوطه را تغییر دهید.

تهیه و نصب پوسته:

در صورتی که پوسته جدیدی که می‌خواهید نصب کنید، در پوشه “themes” پوسته‌های وردپرس موجود نیست، شما می‌توانید آن را از منبعی معتبر دانلود کنید. پس از دانلود پوسته، به پیشخوان وردپرس بروید و در بخش “پوسته‌ها” بر روی “افزودن پوسته” کلیک کنید. سپس بر روی دکمه “بارگذاری پوسته” کلیک کنید و پوسته را انتخاب کنید. در نهایت، روند نصب پوسته آغاز می‌شود.

سفارشی‌سازی پوسته:

بعد از نصب و فعال‌سازی پوسته جدید، شما می‌توانید آن را سفارشی‌سازی کنید. به منوی “ظاهر” در پیشخوان بروید و بر روی “سفارشی‌سازی” کلیک کنید. این کار به شما امکان می‌دهد تا قسمت‌ها، رنگ‌ها، فونت‌ها و سایر جزئیات ظاهری پوسته را تغییر دهید تا به طور دقیق نیازهای وبسایتتان را برآورده کند.

بررسی نمونه‌های زنده:

قبل از اعمال نهایی تغییرات پوسته، بهتر است نمونه‌های زنده (دمو) پوسته را بررسی کنید. این کار به شما امکان می‌دهد ظاهر و کارکرد پوسته را در یک وبسایت زنده مشاهده کنید و از انطباق آن با نیازهای خود اطمینان حاصل کنید.

پشتیبان‌گیری از پوسته قبلی:

قبل از تغییر پوسته، توصیه می‌شود از پوسته قبلی خود پشتیبان‌گیری کنید. این کار به شما امکان می‌دهد در صورت نیاز به پوسته قبلی بازگشت کنید و تغییرات اعمال شده را به‌روزرسانی کنید.

با انجام این مراحل، شما می‌توانید پوسته وبسایت خود را در وردپرس به سادگی تغییر دهید و ظاهر جدیدی به وبسایت خود ببخشید. مطمئن شوید که پوسته جدید سازگاری کامل با نسخه وردپرس و افزونه‌های نصب شده دارد تا بهینه‌ترین عملکرد را داشته باشد.

مطالب مرتبط با نحوه عوض کردن پوسته در وردپرس

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *